KURZ BYLIN A VÝŽIVY

Kurz bylin a dietetiky je volitelný modul navíc k základnímu kurzu akutní homeopatie. Lze ho i absolvovat zvlášť bez návaznosti na Akutní homeopatii to celkem jeden víkend (sobota+neděle).

Kurz českých bylin a dietetiky.

Je to doplňková volba vzdělání pro všechny rodiče a ostatní, kteří se chtějí dozvědět, jak k homeopatické léčbě přidat léčbu bylinami a stravou.

Studijní víkend bude věnovaný použití tuzemských českých bylin – z našich a evropských luk a strání zejména na stavy nachlazení, rýmy a kašle. Budeme probírat různé směsi bylin, řekneme si, kde objednat kvalitní české byliny a jejich směsi.

Seznam probíraných bylin: česnek, vincentka, černý bez, lipový květ, proskurník, květ divizny, heřmánek, echinacea, rakytník řešetlákový,  hluchavka bílá, růže šípková,  mateřídouška obecná, šalvěj lékařská, máta peprná, divizna velkokvětá, jitrocel kopinatý, anýz, světlík lékařský, tužebník, fenykl, meduňka, tymián, prvosenka  a další.

Součástí prvního víkendu bude rozsáhlé pojednání o dietetice, léčbě stravou. Popovídáme si o různých výživových směrech, o rizicích průmyslově zpracovaných polotovarů a potravin. Na co si dát pozor při nákupu potravin, jak připravit zdravou a levnou snídani. Mnoho a mnoho receptů. Naše pojednání o dietetice není v žádném případě zaměřeno na propagaci jednoho výživového směru. Budeme Vás učit, že trávení je výrazem naší individuality, což v praxi znamená, že není žádný výživový směr, který by byl nejvhodnější pro všechny. Podrobný popis zde: Letáček

 

©. Ing. Aleš Sušický