LEKTOR

Hlavní lektor studia:

Ing. Aleš Sušický, Dip.Hom.

S klasickou homeopatií jsem se poprvé setkal v rámci tříletého studia na London College of Classical Homeopathy v roce 1993 – 1995. Jsem spoluautorem několika homeopatických publikací a autorem článků do odborných homeopatických časopisů i článků pro laickou veřejnost. Výuce klasické homeopatie jsem se začal učit od roku 1996 pod vedením lektorů a mentorů z London College of Classical Homeopathy na kurzech LCCH v Brně a Praze.

Homeopatické vzdělání:

* Tříletá škola The London College of Classical Homoeopathy – International Diploma in Classcial Homoeopathy 1992 – 1995

* Sehgalova škola revoluční homeopatie 1995 – 1997 (Certifikát Hahnemannova nadace)

* Od roku 2004 škola Willa Taylora v Praze.

Pravidelně jsem se účastnil individuálních seminářů: Robert Bannan – 24.-26. 6. 1996, P. Herscu 31.1.- 2.2.1996 Corrie Hiwat 16.-18.5. 1997, Rajan Sankaran – červen 2000, Deborah Collins 4.-6.4. 2003, Divyia Chhabra – 3.-4.4.2004, Patricie Le Roux 26.-28.5. 2005, Jean-Pierre Jansen 17.-19. 6. 2005. Jan Scholten 28 -30.3 2008 Kim Elia 8 – 10.10.2010, a mnoha a mnoha dalších ….

V roce 1999 jsem založil v Brně Homeopatickou fakultu s klinikou s.r.o., kde jsem jako ředitel a hlavní lektor výuky vyškolil stovky klasických homeopatů v rámci čtyřletého studia Klasické homeopatie pro profesionální praxi. Po cca 15 letech praxe a výuky klasické homeopatie jsem došel k názoru, že pokud budu chtít dál obohatit svoji praxi a výuku, prohloubit své vnímání zdraví a nemoci, musím se poohlédnout i po jiných oborech přírodní holistické medicíny.

Od r. 2006 se intenzivně věnuji studiu tradiční čínské medicíny, 2x jsem se zúčastnil stáže na klinice TCM v Číně. V TCM jsem se naučil, mimo jiné, jak energeticky funguje lidské tělo a jak je naše tělo moudré, ví co dělá a je nastaveno na zdraví a život. Přednáším TCM na Akademii tradiční čínské medicíny.

Od r. 2010 do r. 2015 jsem absolvoval studium antroposofické medicíny v rámci pětiletého postgraduálního vzdělávání IPMT. Zde jsem se naučil díky Goetheanistickým cvičením mnohem lépe pozorovat a vnímat vzorce přírody a člověka.

____________________________________________________________

Darina Šindelářová 

Budu vás vyučovat v nadstavbovém modulu výuky českých bylin a dietetiky. Součástí tohoto víkendového výukového modulu bude pojednání o dietetice, léčbě stravou. Popovídáme si o různých výživových směrech, o rizicích průmyslově zpracovaných polotovarů a potravin. Na co si dát pozor při nákupu potravin. Mnoho a mnoho receptů.

Jsem matka, propagátorka domácí výživné stravy a autorka e-booku Jak i při nedostatku času a peněz nevařit blafy. Miluji jídlo, které je v souladu s lidským tělem a jeho přirozeností. Díky této vášni inspiruji lidi k domácí a výživné stravě. Chci tak ukázat, jak si lze jednoduše udržovat zdravé vitální tělo a vnitřní spokojenost. Co vás budu učit?Umět si potraviny a jídlo vybírat s citem, rozumem, důrazem na kvalitu a přitom ušetřit. Hospodařit s časem ve svůj prospěch a přitom se na jídle nešidit. Základní fígle, tipy a recepty, které dělají z jídla to opravdové jídlo. A hlavně umět tak každý den fungovat, protože to Vám přinese tu opravdovou radost!

Miluji experimenty, jsem otevřena novým nápadům a ráda nahrazuji mrtvé rafinované potraviny potravinami živými a celistvými. Sama totiž moc dobře vím, že každé tělo lze naučit novým a lepším zvykům.
Baví mě prostě tvořit a dělat z jídla – každodenní rutiny – chutný a přirozeně léčivý zážitek.
Více o mně a mé práci najdete na www.darinasindelarova.cz