ONEMOCNĚNÍ U DĚTÍ

Onemocnění u dětí


Jsem přesvědčen, že není žádnému z rodičů lhostejné zdraví jeho dítěte.
Většina z nás by se „rozdala“, jenom aby naše děti měly to nejlepší, a to především co se týče zdraví. Jsme ale mnohdy zmateni z množství a protichůdnosti různých názorů, doporučení a informací, které nás obklopují. Je zcela zřejmé, že super-přípravky „na vše“ a „proti všemu“ a další chemické léky, které nám dnes nabízejí farmaceutické firmy, nejsou schopny zastavit celkový zdravotní úpadek naší civilizace, který se nejvíce promítá právě do zdraví naší nejmladší populace. Tvrzení, že za vše může pouze špatné životní prostředí, je spíše výmluva, kterou často slýcháváme bohužel i z úst lékařů. Špatné životní prostředí může samozřejmě za mnoho zdravotních problémů, ale jaké životní prostředí si vytváříme sami v sobě v souvislosti s obrovským nárůstem spotřeby chemických léků, o tom už nikdo nemluví.

Proto stále víc a víc rodičů cítí, že pokud chtějí svým dětem pomoci, je moudré se naučit používat přírodní postupy v léčbě běžných nemocí, které nás nejčastěji trápí. Mnoho rodičů dnes pochopilo, že není moudré používat silné chemické léky, pokud to není nezbytně nutné.  Každý chemický lék obecně většinou způsobí rychlou změnu, ale vždy za to zaplatíme určitou daň. Je tato daň v případě infekcí horních cest dýchacích adekvátní? Věděli jste, že obyčejný paracetamol je toxický pro játra a mitochondrie?

Absolventi našeho homeopatického kurzu oceňují zejména znovu získaný pocit sebedůvěry a jistoty, že mohou sami pomáhat v situacích, ve kterých si dříve nevěděli rady. Stále vzrůstající zájem rodičů a veřejnosti o přírodní léčbu bez vedlejších účinků chemických léků je dokladem toho, že mnoho z nás již pochopilo, kudy vede cesta při řešení běžných nemocí, které nás ale nejčastěji trápí. Tak je možné vyhnout se používání silných chemických léků na běžná akutní onemocnění, která lze řešit přírodní cestou.

Na naši kliniku často přicházejí rodiče s dětmi s akutním onemocněním, které by za pomoci homeopatie v naprosté většině dokázali zvládnout i samotní rodiče, pokud by věděli jak na to. Pouze stačí pochopit, čeho si na dítěti všímat, aby to bylo pro výběr léku důležité, umět případ vést a sledovat. Často bylo vidět v jejich očích strach a úzkost. Nevěděli, že teplota není jejich hlavní nepřítel. Proto jsme se rozhodli, že je to naučíme tak, aby to zvládli sami.

V naší republice vyšlo několik knih – homeopatických domácích lékařů, které podávají návod, jak homeopatický lék podle konkrétních symptomů vybrat. Z naší praxe ale vyplývá, že je zde většinou uvedeno málo léků, nebo je o lécích málo řečeno. Navíc kniha je kniha a většina rodičů nemá možnost si „to v praxi ohmatat“ třeba na příkladech, nebo se zeptat na to, čemu nerozumí nebo kde třeba udělali posledně chybu.

Vše završuje problematika homeopatických léků, které jsou u nás většinou pouze na předpis (v tomto je naše země světová rarita) a které se navíc poslední dobou čím dál hůře shánějí. Když totiž máte akutní problém, potřebujete rychle sáhnout do šuplíku a ne lék začít shánět po lékárnách, přesvědčovat, aby vám ho prodali bez předpisu, nebo čekat, až vám ho objednají (byť do druhého dne).

Z výše uvedených skutečností jsme se rozhodli otevřít  ŠKOLU AKUTNÍ HOMEOPATIE PRO RODIČE, které se zúčastnilo již několik set studentů v mnoha ročnících. Odezva na průběh studia byla z řad frekventantů vynikající. Proto chceme pozvat všechny zájemce, kteří se chtějí naučit léčit sebe a své blízké levným a efektivním způsobem, na studium školy akutní homeopatie.

Co se během kurzu dozvíte? Podrobný popis cca 140 homeopatických léků pro domácí, laické použití v akutních indikacích, jako jsou běžná nachlazení, chřipky, angíny, kašle a bronchitidy, dětské nemoci, akutní úrazy a náhlé příhody (včetně poskytnutí první pomoci), omezení nežádoucích účinků očkování, záněty středního ucha, průjmová onemocnění, banální gynekologická onemocnění a mnoho dalších. Seznámíte se podrobně s filosofií klasické homeopatie a budete si moci vyzkoušet probranou látku na praktických příkladech. U probíraných zdravotních indikací se dozvíte i základní medicínskou problematiku a budou jasně a srozumitelně stanoveny hranice a meze pro laické homeopatické samoléčení. Poradíme vám, jak si velmi levně opatřit kvalitní homeopatické léky pro domácí homeopatickou lékárničku a naučíme vás tyto léky efektivně a lacině používat. V neposlední řadě nabízíme svým frekventantům hot-line, podporu po telefonu po ukončení kurzu při řešení případného domácího onemocnění.

Kurz je organizovaný ve spolupráci s Homeopatickou fakultou s klinikou s.r.o, a je zakončen certifikátem.

©. Ing. Aleš Sušický, Dip.Hom.

[ninja_form id=2]